Přejít k hlavnímu obsahu
lněná látka

PROČ INVESTOVAT DO NADČASOVÉHO LNU

zpět

Přestože je len jeden z nejstarších textilních materiálů, jeho využití v současných interiérech, kterým dodává neopakovatelný charakter, je stále více aktuální. Navíc je len jednou z nejudržitelnějších surovin vůbec. Evropský len totiž nevyžaduje dodatečné zavlažování a vystačí si pouze s deštivým atlantickým počasím Flander nebo severní Francie, kde se pěstuje nejvíce. Kromě toho nepotřebuje téměř vůbec pesticidy nebo hnojiva.

Lněné látky se vyskytují v různých gramážích a formách od luxusních sametů přes tkaniny s texturou až po potištěné látky a ležérní lněné záclony. Na evropský trh je dodávají zkušení belgičtí mistři svého řemesla, kteří předou nejjemnější příze a vyrábí nejlepší lněné látky na světě. Tyto látky jsou charakteristické nepravidelnými zesílenými vlákny, které jim dodávají svůj estetický půvab. Dalším rysem lněných látek je jejich "ležérnost", tedy tendence k pomačkání. Proto se hodí všude tam, kde je použito masivní dřevo, kámen nebo jakýkoliv přírodní materiál v jeho neopracované podobě.

Lněná látka je také přirozeně antibakteriální a má schopnost zadržovat vlhkost až do 20% své váhy, aniž by byla mokrá. Je až 3x pevnější než bavlna, odolává špíně a skvrnám, nemá tendenci ke žmolkování nebo otěru.

Pokud jste se tedy rozhodli investovat do nadčasového a udržitelného lnu, vyzkoušejte třeba lněnou záclonu Relax https://www.decorconcept.cz/zaclony/relax-07 , potištěnou látku Kerala https://www.decorconcept.cz/zavesy/m46007-kerala-indian-teal nebo lněný samet Natural Linen Velvet https://www.decorconcept.cz/potahove-latky/natural-linen-velvet-6061, které naleznete ve vzornících v našem showroomu.