Přejít k hlavnímu obsahu
JAK VYBRAT TAPETY NA ZEĎ

5 INSPIRATIVNÍCH TIPŮ, JAK VYBRAT TAPETY NA ZEĎ

Často se mě klienti ptají, jak vybrat tapety na zeď, aby interiér působil útulně, luxusně nebo zajímavě. Pokud se chystáte tapetovat a nevíte si rady v záplavě různých vzorů a barev, nejprve si ujasněte styl vašeho interiéru a barevné schéma, které chcete dodržet. Aby bylo vaše rozhodování jednodušší, přináším vám několik inspirativních dekoratérských tipů.

TIP 1: Sázka na jistotu - tapety na zeď v krémových odstínech

Pokud zvolíte tapety na zeď v krémových nebo béžových odstínech, pravděpodobně nikdy neuděláte chybu. Jedná se o nadčasovou barevnost, díky které bude interiér působit klidným, příjemným a teplým dojmem. Výrobci tapet tyto odstíny využívají opravdu v širokém měřítku, takže můžete vybírat z různých struktur evokujících textil nebo hrubou omítku, ale i z decentních vzorů, které dodají interiéru požadovaný dekor. Podívejte se na naši nabídku krémových tapet na zeď https://www.decorconcept.cz/tapety?barvy[90]=90  a vyžádejte si cenovou nabídku.

TAPETA NA ZEĎ DO OBÝVACÍHO POKOJE               TAPETA NA ZEĎ              TAPETA NA ZEĎ

TIP 2: Pro charizmatické interiéry -  nebojte se černé barvy

Líbí se vám interiéry v černé barvě, ale nemáte odvahu si takový pořídit?  Pak zkuste místo černé třeba tmavě modrou nebo tmavě šedou. Ve všech případech dosáhnete velmi elegantního a originálního interiéru zejména v kombinaci se zlatými doplňky nebo světlým nábytkem. Ale nezapomeňte, že takový interiér musí být dobře nasvětlen, nejlépe všemi třemi typy osvětlení – centrálním, akcentním, které osvětlí důležité předměty nebo obrazy, a dekorativním, což jsou různé LED pásky. Takový interiér bude působit velmi útulně a elegantně. Nechte si poslat vzorky zdarma a vyzkoušejte tmavou tapetu na zeď ve vašem interiéru.

tapeta-na-zeď      TAPETA NA ZEĎ ČERNÁ     TAPETA-NA-ZEĎ

TIP 3: Tapeta na zeď jako barevný akcent

Pokud jste spíše milovníci barev, vyberte si tapetu v syté barvě na jednu stěnu vaší místnosti pro vytvoření barevného akcentu. Výběr barvy závisí zejména na vaší osobnosti a temperamentu, ale určitě neuděláte chybu, pokud se budete také řídit světovými stranami a do jižních místností budete volit teplé barvy a do severních naopak studené. Je totiž důležité, jak si paprsky vycházejícího, poledního a zapadajícího slunce rozumí s jednotlivými odstíny. Prostudujte si příručku feng-šuej ohledně použití barev s ohledem na světové strany, dodáte tím vašemu interiéru překvapivou harmonii. 

V showroomu DECOR CONCEPT naleznete velký výběr tapet na zeď v celé škále akcentních barev. Zkuste třeba tyto svěží zelené: https://www.decorconcept.cz/tapety?barvy[99]=99 .

TAPETA NA ZEĎ     TAPETA NA ZEĎ    TAPETA NA ZEĎ

TIP 4: Obrazová tapeta na zeď  

Trendem posledních let jsou bezesporu obrazové tapety na zeď, kterými lze vytvořit velké efekty. Mějte však na paměti zlaté pravidlo interiérového designu, že vybavovat začínáme od toho nejvýraznějšího prvku. Panel s přírodní nebo abstraktní scenérií působí velmi moderně a stane se dominantou místnosti, je ale třeba mu přizpůsobit zbytek vybavení, které bude spíše střídmé a nebude na sebe upozorňovat. Někteří výrobci nabízí k panelům také látky ve stejném designu pro dokonalý výsledný dojem.

Pokud zvažujete obrazovou tapetu na zeď, kontaktujte nás a my vám rádi zpracujeme zdarma vizualizaci, jak bude vybraný panel ve svém měřítku působit ve vašem interiéru .

OBRAZOVÁ TAPETA NA ZEĎ    TAPETA NA ZEĎ panel    obrazová-tapeta-na-zeď

TIP 5: Imitace, která vypadá jako originál - tapeta na zeď s dekorem dřeva nebo kamene

Skvělou alternativou k dřevěnému obkladu je tapeta s dekorem dřeva. Uplatní se zejména tam, kde chybí dřevo na podlaze, tj. byla aplikována dlažba nebo stěrka. Struktura těchto tapet je k nerozeznání od skutečné dýhy a interiér příjemně zateplí. Podívejte se na všechny tapety s dekorem dřeva zde: https://www.decorconcept.cz/tapety/pbs-40-bouleau .

Stejně může posloužit i tapeta na zeď s dekorem kamene. V showroomu DECOR CONCEPT si můžete prohlédnout například imitaci travertinu s hrubou strukturou na dotek, která připomíná tento přírodní materiál.

TAPETA NA ZEĎ dřevo      TAPETA NA ZEĎ dřevo      TAPETA NA ZEĎ kámen travertin

 

 A jedna rada na závěr pro všechny, kdo uvažují o využití tapet na zeď v interiéru.

Tapetování bývá značná investice, proto klientům nabízíme předtím, než se pro některou tapetu rozhodnou, objednání několika vzorků pro vyzkoušení na konkrétní zdi v jejich interiéru. Vzorky zasíláme zdarma a objednat si je můžete osobně, telefonicky nebo e-mailem: https://www.decorconcept.cz/user/18 . A nebo vám půjčíme celý vzorník. Tato příprava se určitě vyplatí!

Doufám, že jste načerpali inspiraci a výběr tapet bude pro vás o něco jednodušší. Pokud si stále nevíte rady, neváhejte si sjednat schůzku v showroomu, kde vám rádi poradíme s výběrem.

Hana Břenková

dekoratérka